Sıkça Sorulan Sorular

Kıbrıs’ta araç kiralama ile ilgili sormak istediğiniz bilgilere aşağıdaki başlıklar altında ulaşabilirsiniz, Daha fazlasına ihtiyaç duymanız halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1) Ercan Havaalanına teslimat yapılıyor mu?

Evet, Aracınızı Ercan Havaalanı’nda alıp yine Ercan Havaalanı’na iade edebilirsiniz, bu hizmetimiz için herhangi bir ücret talep etmiyoruz, uçağınızın iniş saatine göre şirket personelimiz sizi isminizin yazılı olduğu bir Tuğra Rent a Car Bordu ile karşılayıp kiralık aracınızı havaalanında teslim ediyor, kontrat ve ödeme işlerini havaalanında yapabiliyorsunuz.

2) Kaparo veya Ön Ödeme Talep Ediyormusunuz?

Hayır, önceden herhangi bir ön ödeme veya kaparo talep etmiyoruz müşterilerimizle tamamen güvene dayalı bir ilişki yürütüyoruz

3) 1 veya 2 gün araç kiralayabilir miyim?

Minimum kiralama süremiz 3 gün‘dür, ancak daha az ( 1 veya 2 gün ) araç kiralamak isteyen müşterilerimiz için belirli oranlarda indirim uyguluyoruz.

4) Kiralık Araçların Ücret Hesaplanması Nasıl Yapılıyor?

Kıbrıs’ta tüm araç kiralama şirketleri ücret hesaplamasını günlük olarak yaparlar yani 24 saat bir gün olarak hesaplanmaz. Örneğin: 15′inde alınıp 17′sinde iade edilecek araç için saat aralığına bakılmaksızın 15′i + 16′sı + 17′si olarak 3 günlük ücret hesaplanır.

5) Türkiye’de Kullanılandığım Hattım Kıbrıs’ta Çalışır mı?

Kıbrıs adasında yapacağınız görüşmeler uluslararası görüşme ücreti üzerinden ücretlendirilir. Cep telefonlarınızı KKTC’de kullanabilmeniz için uluslararası dolaşıma (Roaming’e) açtırmanız gerekiyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaming’e açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler. Eğer hattınızı Kıbrıs’ta iken uluslar arası dolaşıma açtırmak isterseniz 0212 alan kodlu Turkcell, Vodafone veya Avea müşteri hizmetlerini arayarak roamming’e açtırabilirsiniz. Turkcell faturalı hat kullananlar: ULUSLARARASI yazıp 2222′ye mesaj göndererek hatlarını Yurt dışında Kullanıma açtırabilirler.

6) Dizel aracınız var mıdır?

Evet, Ford Connect, Mercedes e250 araçlarımız dizeldir, diğer tüm araçlarımız benzinlidir çünkü Kıbrıs’ta benzinin litresi 3 TL civarındadır ve genelde araçlar benzinlidir.

7) Sol direksiyonlu aracınız var mıdır?

Hayır, KKTC de yasa gereği tüm rent a car araçları sağdan direksiyonlu olmalıdır. Zaten Kıbrıs’ta sağ direksiyonlu araç kullanmak daha güvenlidir.

8) Şöförlü araç kiralıyor musunuz?

Evet, şirketimiz bünyesinde bulunan şoför personellerimiz size 24 saat hizmet vermek için hazır bulunmaktadır. Şöförlü araç kiralama hizmetleriyle ilgili daha detaylı bilgiyi bizi arayarak alabilirsiniz.

9) T.C. Ehliyeti ile araç kiralayabilir miyim?

Evet. Türkiye Cumhuriyeti ehliyeti ve yabancı ülke ehliyetleri, Kıbrıs’a girişte verilen vize süresince geçerlidir.

10) Başka bir şöför kiralanan aracı kullanabilir mi?

Hayır, sigorta şartları nedeniyle aracı sadece kiralayan kişi kullanabilir, ikinci sürücünün de aracı kullanabilmesi için kira sözleşmesine dahil edilmesi gerekir.

11) Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Evet, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, araç tesliminde ofisimizde veya havalimanında Mobil POS cihazımız sayesinde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

12) Araç kiralama yaş sınırı ve şartınız nedir?

Şirket prensiplerimiz ve sigorta şartlarımız gereği aracı kiralayan kişinin en az 25 yaşında olması ve Öğrenci olmaması gereklidir.

13) Havalimanında kim tarafından ve nasıl karşılanıyoruz?

Şirket personelimiz tarafından Ercan Hava Limanı Terminal Binası Çıkışında isminizin yazılı olduğu Tuğra Rent a Car bordu ile karşılanıyorsunuz, Ercan Havalimanı küçük bir limandır ve Gelen Yolcular için tek bir çıkış kapısı vardır.

14) Araçlarınız kaç model?

Araçlarımız, 2013 ve 2014 modeldir.

15) Minibüs Kiralıyor musunuz?

KKTC yasaları gereği 8 kişiden fazla yolcu taşıyabilen araçların kullanımı toplu taşıma ehliyeti gereklidir, bu nedenle şöförlü Mercedes Vito, Ford Transit araçlarımız ile mesai saatleri içinde TUR organizasyonları yapıyoruz.

16) İndirim yapar mısınız?

Belirli dönem ve periyotlarda değişik fiyat ayarlamaları yapılmaktadır bunun dışında herhangi bir indirim söz konusu değildir.

17) Kiralık Araçları Teslim Alırken Yakıt Durumu Ne Oluyor?

Kıbrıs’ta Kiralık araçlar boş depo teslim edilir ve yine boş depo olarak iade alınır. Eğer aracın içerisinde yakıt var ise yakıtın faturası müşteriye verilir ve fatura tutarı tahsil edilir.