Kuzey Kıbrıs’ta Sağlık
Kuzey Kıbrıs'ta Sağlık

Kuzey Kıbrıs’ta sağlık standartları son yıllarda oldukça yüksek seviyelere çıkarılmıştır, Sağlık hizmetlerinde Özel ve devlet hastanelerinde acil servislerde ve diğer departmanlarda uzman hekimler tarafından gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

Özellikle bütün merkezlerde devlet hastaneleri yanı sıra özel hastaneler ve muayene merkezleri bulunmaktadır. İlaç ihtiyaçlarınızı eczanelerden ve hastanelerin ilaç bölümlerinden temin edebilirsiniz.

Büyük şehirlerde her gün nöbetci eczaneler bulunmaktadır ve eğerki çok fazla ilaç kullanıcısı değilseniz bu konuda her türlü temini kıbrıs şehirlerinde yapabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta en büyük devlet hastanesi başkent Lefkoşa ve Magosa’da bulunmaktadır. Diğer şehirlerde ise küçük çaplı devlet hastaneleri vardır.

Kıbrıs tatilinde acil sağlık ihtiyacı veya amblulans için 24 saat hizmet veren 112’yi arayabilirsiniz.

Kuzey kıbrıs sağlık turizmi henüz gelişmemiştir, fakat ihtiyaç duyulan alanlarda sağlık hizmeti sunan özel ve devlet hastaneleri yanı sıra özel muyahaneler de bulunmaktadır.

Sağlık turizminde zamanla yarışıldığı için Kıbrıs’ta gelişmeyen toplu taşıma kullanımı zor olacağından sizlere araç kiralamanızı tavsiye ediyoruz.

Araç kiralama hizmeti aldığınız zaman sizlere aracımızı istediğiniz yerde teslim ediyor, istediğiniz yerde teslim alıyoruz.